Ogłoszenia Duszpasterskie

                                                                                              OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  DWUNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

                                                                                                                                             20 CZERWIEC 2021 r.

 1. Jubileusz sześćdziesięciolecia kapłaństwa świętuje w dniu dzisiejszym O. Szymon Chapiński. O godz. 13.00 O. Jubilat odprawi dziękczynną Mszę św. a Słowo Boże wygłosi O. Bp Stanisław Dowlaszewicz.
 2. Dróżki ku czci NMP dzisiaj o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek przypada Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Źródło życia” zaprasza na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17.30 w sali nr 8.
 5. W środę w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Patrona naszej parafii. Zapraszamy wszystkich na uroczystą sumę odpustową na godz. 18.30. Mszę św. koncelebrowaną poprowadzi oraz Słowo Boże wygłosi O. Radosław Kramarski, proboszcz i gwardian posługujący w naszej franciszkańskiej parafii we Wrocławiu. Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu o godz. 18.00.
 7. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszę św. dziękczynną na godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów a także rodziców.
 8. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu odbędą się wg następującego porządku: dla klas ósmych – w czwartek, 24.06. o godz. 16:00, a dla pozostałych klas szkoły podstawowej i liceum -w piątek, 25.06. o godz. 10:00.
 9. Msza św. składkowa za zmarłych w piątek o godz. 18.30. Intencje prosimy składać w zakrystii.
 10. Kolejny dzień skupienia dla osób konsekrowanych z terenu naszej diecezji odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach od 10.30 do 13.00.
 11. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje 24 lipca br. pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 60 zł; zapisy w zakrystii lub u przełożonej S. Bożeny do 10 lipca.
 12. Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Franciszka, mieszczące się przy naszym kościele i kierowane przez Franciszkanów, prowadzą nabór do wszystkich klas szkoły podstawowej i liceum. Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową klo.franciszkanie.pl Więcej informacji można uzyskać także w zakrystii i w sekretariacie szkoły.
 13. Spotkanie pielgrzymkowe 10 grupy franciszkańskiej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę odbędzie się w środę 23 czerwca o godz. 19.00 w sali nr 8. Zapraszamy zwłaszcza chętnych do zespołu organizacyjnego i do prowadzenia śpiewu. Grupa 10, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, pielgrzymuje tylko jeden dzień – 2 sierpnia.
 14. Zakończyliśmy pierwszą parafialną edycję kursu lektorów, który ukończyło 15 osób. Wszystkim uczestnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i radosnego pełnienia tej zaszczytnej posługi czytania tekstów liturgicznych podczas Mszy świętych i nabożeństw.
 15. Przypominamy, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski od dzisiejszej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

               

                              

Naszym parafianom, gościom oraz sympatykom odwiedzającym naszą parafialną stronę internetową życzymy Bożego błogosławieństwa.

Brak możliwości komentowania