Zapraszamy osoby życia konsekrowanego na dzień skupienia

W najbliższą sobotę czyli 20 listopada br. odbędzie się kolejny Diecezjalny Dzień Skupienia osób życia konsekrowanego. Rozpoczęcie wspomnianego wydarzenia będzie miało miejsce w naszej franciszkańskiej świątyni. Będzie to kolejna okazja do pogłębienia wiary oraz bardziej świadomego udziału w życiu Wspólnoty Kościoła osób konsekrowanych realizujących swoje powołanie na drodze Rad Ewangelicznych.

Każda wspólnota winna być miejscem głoszenia wiary, przybliżania do wiary i wychowania w wierze. Chociaż każda zachowuje swoją odrębność, to jednak przyświeca im wspólny cel, którym jest Jezus Chrystus. Ubogaceni Słowem Bożym możemy zrozumieć, że każdy z nas ma swoją rolę do spełnienia w Kościele.

Wszyscy jesteśmy powołani do ewangelizacji i każdy z nas może wnieść w to dzieło coś dobrego. Taka modlitwa i przebywanie z sobą wyzwala poczucie jedności oraz budzi świadomość odpowiedzialności za Kościół przy zachowaniu swoich charyzmatów. Oby ten czas – czas łaski otrzymanej od Boga, stanowił zaczyn na przyszłość. Dzień skupienia poprowadzi ks. bp Andrzej Siemieniewski.

Program:

10.30 – Rozpoczęcie

10.40 – Konferencja ks. bp Andrzeja Siemieniewskiego

11.15 – Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 

12.00 – Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego

Wspólna agapa w sali nr. 2

red.

Dodaj komentarz