Diecezjalna edycja Światowego Dnia Młodzieży w Legnicy

„ZOBACZ I MÓW”- pod takim hasłem w Legnicy odbyła się diecezjalna edycja Światowego Dnia Młodzieży. Do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II przyjechało około 120 młodych ludzi z całej diecezji legnickiej. Młodzieży m.in. z Legnicy, Lubina, Jeleniej Góry, Bolesławca, Bogatyni i Zgorzelca towarzyszyli kapłani, animatorzy i klerycy WSD. Nie zabrakło także 20 ministrantów z różnych parafii diecezji, którzy od spotkania w Legnicy rozpoczęli Kurs Ceremoniarza.

Był czas na wspólną integrację, modlitwę, konferencję, którą wygłosił ks. Tomasz Ślazyk, spotkania w grupach, a nawet naukę tańca. Dzisiaj młodym ludziom, jak sami przyznali, nie jest łatwo odpowiedzieć na apel papieża „Wstańcie z kanapy i idźcie zmieniać świat”, które wypowiedział podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 w Krakowie. Jednak, gdy zrobi się pierwszy krok, lepiej jest walczyć o swoją przyszłość.

Spotkanie zakończyła Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Podczas Eucharystii, której przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski 4 osoby złożyły uroczystą przysięgę i stały się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej.

Fotorelacja oraz reportaż na stronie Radia PLUS Legnica.

 

za: www.diecezja.legnica.pl/red.

Dodaj komentarz