Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny

Tak jak co miesiąc 16 dnia każdego miesiąca również w środę 16 listopada br. w czasie Mszy świętej o godz. 18.30 oraz po jej zakończeniu będziemy modlić się w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Jej świętych patronów oraz w tym szczególnym czasie o pokój w Ukrainie.
 
Nasza obecność na wspomnianej Eucharystii jest wyrazem pamięci, polskiego serca i ludzi wiary. Modlitwą pragniemy tego dnia – jak to mamy w zwyczaju ogarnąć wszystkie sprawy Ojczyzny. Modląc się w intencji Ojczyzny kierujemy, więc naszą myśli ku przyszłości, ku nadziei w odniesieniu do naszego życia narodowego, politycznego i wspólnotowego. Jest to pełna powagi oraz zadumy wspólnota liturgiczna, jakże inna od tego, co widzimy w mediach, co jest wyzbyte z miłości, co jest pełne ataków w stosunku do tych, którzy szukają prawdy.
 
Prymas Tysiąclecia bł. Stefan Kardynał Wyszyński przed laty mówił, iż Ojczyzna to wspólnota ludzi związanych z konkretną sprawą, historią. Dzisiaj ciągle słyszymy o demokracji, a czy nie jest tak, że dziś coraz częściej widzimy dyktaturę relatywizmu i przemocy. Przypomniał w tym kontekście nauczanie Jana Pawła II, który powiedział, że demokracja ma być oparta na wartościach i ma służyć człowiekowi.
 
Jakże szczególnie aktualne jest dziś nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II oraz bł. ks. kard. Wyszyńskiego dotyczące rodziny, a w szerszej perspektywie – naszej Ojczyzny. Dziś potrzeba nam wierności Ewangelii Chrystusowej, duchowi narodowemu, sumiennego wykonywania naszych obowiązków. Trzeba modlić się o wielkich i mądrych przywódców, o odnowę moralną naszego narodu.
 
Trzeba też często stawiać pytania o Polskę. Jest to nasze prawo i nasz obowiązek. W tym szczególnym czasie módlmy się także Miłosierdziu Bożemu polecając ofiary tej katastrofy. Jak wiemy w katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154, 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Na pokładzie samolotu był ówczesny Prezydent RP Lech Kaczyński oraz pierwsza dama Maria Kaczyńska.
 
 
red.

Dodaj komentarz