Trzej Królowie Monarchowie – Przywitaliśmy orszak trzech króli

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w orszakach Trzech Króli, które przeszły ulicami 15 miejscowości diecezji legnickiej. W mieście biskupim – Legnicy – orszak wyruszył z katedry po Mszy św., której przewodniczył ks. prof. Bogusław Drożdż, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski i wieloletni organizator orszaków. W tym roku w role Mędrów wcielili się mężczyźni z parafii Świętej Rodziny, która przeżywa 25-lecie swojego istnienia.

Nie zabrakło też harcerzy, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz członków Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli. W legnickim orszaku uczestniczyły całe rodziny, osoby starsze, młodzież, w sumie blisko 2 tysiące osób. Podczas marszu śpiewano kolędy.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć trzy inscenizacje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. Pierwszą, dotyczącą zaślubin Maryi i Józefa, przygotowali uczniowie szkoły specjalnej z Legnicy. Drugą, o walce dobra ze złem, dzieci z parafii Matki Bożej Królowej Polski, natomiast trzecią, na legnickim rynku, przedstawiły dzieci z przedszkola franciszkańskiego. Przemarsz ulicami Legnicy zakończył się wspólnym kolędowaniem w w naszej franciszkańskiej świątyni.

red.

Brak możliwości komentowania.