Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA TRZECIĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 

22.01. 2023 r.

 

1. Dzisiejsza Niedziela Słowa Bożego, ustanowiona przez papieża Franciszka, zachęca nas aby na nowo „rozbudzić świadomość wagi Pisma świętego dla naszego życia jako ludzi wierzących”. Zachęcamy wszystkich do częstego karmienia się Słowem Bożym i życia wg Niego.

2. Nieszpory dziś o godz. 17.00.

3. W poniedziałek kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Jutro odwiedzimy wiernych mieszkających przy następujących ulicach: Rynek, Rycerska, Paderewskiego, Kominka, Wazów, Ściegiennego, Plater, Młynarska, Dąbrowskiego, Dziennikarska, Piekarska, Parkowa, Dworcowa, Plac Klasztorny, Głogowska, Masarska, Łokietka, Kraszewskiego, Kochanowskiego.

4. W pierwszy wtorek miesiąca lutego tj. 7. lutego w naszej parafii rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Katechezy będą się odbywały we wtorki o godz. 19.15 w sali nr 2.

5. Wieczór kolędowy z inscenizacją wigilijną, podczas którego śpiewać będą: schola dziecięca „Oto Jestem” , zespół młodzieżowy oraz chór parafialny, odbędzie się w najbliższą niedzielę 29. stycznia o godz. 17.00 w kościele. Zespoły będą również śpiewać podczas Mszy świętych. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym kolędowaniu dla uwielbienia Mesjasza narodzonego w żłóbku.

6. W Piwnicy św. Franciszka prezentowana jest wystawa pt. „Kolędnicy Wędrownicy”, która składa się z kilkudziesięciu bożonarodzeniowych prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Zapraszamy do zwiedzania dzisiaj przez cały dzień, a dni powszednie od 8.00 do 19.00. Po odwiedzeniu wystawy zapraszamy do skorzystania z naszej kawiarenki.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się 27. stycznia o godzinie 18:00. Na koncercie wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Cegiełka upoważniająca do wejścia na koncert w kwocie 50 zł. będzie do nabycia od 15.01 i zostanie przeznaczona na pomoc Ukrainie.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

 

WTOREK – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

ŚRODA – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – Zakończenie Ekumenicznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

SOBOTA – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 

Naszym parafianom, gościom oraz sympatykom odwiedzającym naszą parafialną stronę internetową życzymy Bożego błogosławieństwa.

Brak możliwości komentowania.