Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA CZTERNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 

3. 07. 2022 r.

 

1. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 18.00, a po nim zmiana tajemnic Różańca Świętego dla Wspólnoty Żywego Różańca.

2. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. składkowa za przyczyną św. Antoniego. Intencje można składać w zakrystii bądź do puszki przed ołtarzem Świętego.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy odprawianie Mszy świętych wg. porządku wakacyjnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, będzie natomiast dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar banderowskiego ludobójstwa dokonanego na polskiej ludności Kresów Wschodnich w latach 1939 – 1947.

5. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd w dniu 23 lipca o godz. 4.00 rano z parkingu koło figury św. Franciszka. Koszt 65 zł. Zapisy w zakrystii lub sklepiku parafialnym do 17 lipca. Przy zapisie potrzebny będzie PESEL.

6. Organizowane są także pielgrzymki do Medjugorie, Fatimy i Meksyku. Informacje na plakatach lub u o. Józefa.

7. Zapraszamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 30 lipca do 8 sierpnia. Nasza grupa, szara dziesiątka, posiada duży wspólnotowy namiot i prysznice. Więcej informacji na plakatach, na facebookowej oraz internetowej stronie naszej parafii. Zapisy w zakrystii i w sklepiku. Zachęcany również do pielgrzymowania duchowego. Intencje pielgrzymkowe można składać w zakrystii i sklepiku. W powierzonych intencjach codziennie podczas pielgrzymki sprawowana będzie Msza święta.

8. W naszej parafii nastąpiły zmiany personalne: o. Zbigniew Kluska odchodzi do Rychwałdu, a do naszej wspólnoty dołączył o. Tadeusz Jacek z Krakowa.

W najbliższy piątek o godz. 18.30 o. Zbigniew odprawi Mszę św. dziękczynną. Za wieloletnią posługę w klasztorze i w parafii składamy mu serdeczne Bóg zapłać.

O. Tadeuszowi życzymy błogosławieństwa Bożego w naszej placówce.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej.

ŚRODA – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki
Dzieł Misyjnych.

PIĄTEK – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

SOBOTA – Wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i
Towarzyszy.

 

Naszym parafianom, gościom oraz sympatykom odwiedzającym naszą parafialną stronę internetową życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

Brak możliwości komentowania.