Na Jasną Górę

29 Piesza Pielgrzymka Legnicka (PPL) na Jasną Górę

Grupa 10 Szara – Franciszkańska

Grupa 10 Szara – Franciszkańska od lat prowadzona jest przez franciszkanów z Parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Z powodów związanych z pandemią koronawirusa tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafetowy.  Nasz etap wypada w poniedziałek 2 sierpnia i prowadzi z Czepielowic do Kup (27 km). W połowie trasy zawitamy do Kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Popielowie, gdzie uczestniczyć będziemy w Mszy św. z odpustem Porcjunkuli.

  • Zbiórka w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy godz. 4.00.
  • Wyjście na trasę pielgrzymkową w Czepielowicach godz. 7.00.
  • Planowany czas dojścia do Kup godz. 15.30.
  • Planowany wyjazd z Kup godz. 17.00.

Zapisy – tylko do 19 lipca!

 Zapisy – do pobrania karty

Karty uczestnictwa można pobrać klikając na link umieszczony poniżej ( Karta zapisu do pobrania ) i złożyć w zakrystii lub sklepiku w kościele św. Jana Chrzciciel w Legnicy, a także w innych miejscach, gdzie prowadzone są zapisy.  Są również do pobrania na stronie parafii www.legnica.franciszkanie.pl. Należy je wydrukować dwustronnie, wypełnić pismem drukowanym, podpisać i złożyć w oryginale (można również przesłać pocztą). Karty przesłane internetowo nie będą honorowane.

Karta zapisu do pobrania: Karta zapisu PPL 2021

Pielgrzymowanie duchowe

Zachęcamy również do uczestnictwa duchowego w pielgrzymce. Zachęta kierowana jest do wszystkich osób, które nie mogą pielgrzymować osobiście, a chciałyby wpierać pielgrzymów modlitewnie i materialnie. Zeszyty Pielgrzyma Duchowego  można będzie nabywać w parafiach. Ofiary (15 zł) złożone z tej racji będą przeznaczone na pokrycie kosztów organizacyjnych pielgrzymki.

Modlitewne intencje pielgrzymkowe

Od niedzieli 18 lipca można będzie składać również intencje modlitewne, które będą odczytane i omodlone podczas pielgrzymki oraz zawiezione na Jasną Górę.

Koszty

Koszt przejazdu do miejsca pielgrzymowania i powrotu do Legnicy szacowany jest na 50 zł od osoby. Dzieci do lat 15, osoby ubogie oraz rodziny od 3 osób mogą liczyć na dofinansowanie kosztów przejazdu.

Opłat organizacyjnych nie ma. Z funduszy pielgrzymkowych pokrywane są koszty ubezpieczenia, sprzętu medycznego, identyfikatorów, samochodów pielgrzymkowych i sanitariatów.

Szare chusty dla pielgrzyma Grupy 10 – sponsorowane.

Wg. uznania można nabyć:

  • Książeczki pielgrzymkowe – 15 zł
  • Znaczki pielgrzymkowe – 5 zł
  • Koszulki – szare z nadrukiem pielgrzymkowym, koszt w zależności od ilości zgłoszonych osób – ok. 40 zł / szt.
  • Książeczki i znaczki będą wydawane na spotkaniu organizacyjnym.
  • Identyfikatory, chusty i koszulki w dniu wyjazdu na pielgrzymkę.

Co zabrać ze sobą?

Rozchodzone buty dobre na drogę asfaltową i gruntową. Prowiant i picie na cały dzień. Plecak na rzeczy osobiste. Różaniec. Okrycie głowy. Koszula z długim rękawem. Krem z filtrem UV 50+. Tasiemkę, sznurek lub smycz na identyfikator. Zasypkę/talk do stóp. Pisemną informację dot. stanu zdrowia, aktualnych chorób, spożywanych leków, alergii itp. trzymaną przy sobie, a przydatną lub konieczną w przypadkach losowych. Ubranie na zmianę (na powrót autokarem) oraz na aktualne warunki pogodowe. Przeciw deszczowi zawsze warto coś mieć.

Mogą się przydać: modlitewnik, notatnik.

Kadrę stanowią pielgrzymi zapisani do naszej grupy. Każdy wg swoich zdolności i umiejętności może uczestniczyć w diakoniach i służbach pielgrzymkowych: modlitewnej, liturgicznej, muzycznej, reporterskiej (redaktorzy, fotograficy, filmowcy), technicznej, porządkowej, medycznej czy rozrywkowej.

Spotkanie organizacyjne dla uczestników 10 grupy PPL odbędzie się w poniedziałek 26 lipca w Klasztorze Franciszkanów przy ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1 w Legnicy, o godz. 19.15 w sali nr 8.

Informacje pielgrzymkowe dostępne są na stronach parafii www.legnica.franciszkanie.pl oraz www.facebook.com/Franciszkanie.Legnica, a także na stronie pielgrzymki legnickiej www.pielgrzymkalegnicka.gosc.pl.

Kontakt w sprawie pielgrzymki:

O. Bronisław Staworowski, przewodnik gr. 10,

kom. 603 757 139, e-mail: b.staworowski@franciszkanie.pl

Adres do korespondencji:

Piesza Pielgrzymka Legnicka Grupa 10
Parafia św. Jana Chrzciciela
Ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1, 59-220 Legnica

                                                       

Brak możliwości komentowania.