Na Jasną Górę

XXX Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę

Podstawowe Informacje

Czas: 30 lipca – 8 sierpnia 2022.

Koszt: 140 zł / osobę

Rodzina: 280 zł / 3 osoby, każda następna 70 zł

Dzieci do lat 3 bezpłatnie

Możliwe dotacje po uzgodnieniu z o. przewodnikiem.

Opłata zawiera: koszty organizacyjne (transport bagaży, toalety, koszty służb pielgrzymkowych), ubezpieczenie i Pakiet Pielgrzyma (książeczka, znaczek, identyfikator, smycz).

Szczególnie do naszej radosnej franciszkańskiej szarej „10” zapraszamy młodzież, dorosłych i rodziny z dziećmi. Grupa od lat prowadzona jest przez franciszkanów z Parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

Warunki uczestnictwa: akceptacja regulaminu, wypełnienie i podpisanie Karty pielgrzyma i wpłata należności.

W razie niemożności pójścia na całą Pielgrzymkę można iść krócej. Opłata 14 zł / dzień / osobę.

Wyposażenie dodatkowe: koszulka z nadrukiem 25 zł, chusta z nadrukiem 15 zł

Przedszkole pielgrzymkowe: każdego dnia na jednym etapie dzieci w wieku 5-11 lat będą miały zajęcia stacjonarne w miejscu odpoczynku. Zgłoszenia dzieci należy kierować do przewodnika do dnia 8 lipca.

Zapisy: w zakrystii (codziennie przed i po Mszy św.) oraz sklepiku parafialnym (pon.-pt. 8.30 – 16.00, sob. 8.30-12.00). Podczas zapisu należy wypełnić i złożyć Kartę uczestnictwa wraz z opłatą.

Karty uczestnictwa można również pobrać klikając na link PPL 2022 – Karta uczestnictwa i złożyć w zakrystii lub sklepiku w kościele św. Jana Chrzciciel w Legnicy, a także w innych miejscach, gdzie prowadzone są zapisy. Kartę należy wydrukować dwustronnie, wypełnić pismem drukowanym, podpisać i złożyć w oryginale (można również przesłać pocztą). Karty przesłane internetowo nie będą honorowane.

Pielgrzymowanie duchowe

Zachęcamy również do uczestnictwa duchowego w pielgrzymce. Zachęta kierowana jest do wszystkich osób, które nie mogą pielgrzymować osobiście, a chciałyby wpierać pielgrzymów modlitewnie i materialnie. Zeszyty Pielgrzyma Duchowego będą dostępne w późniejszym terminie.

Modlitewne intencje pielgrzymkowe – będą odczytane i omodlone podczas pielgrzymki oraz zawiezione na Jasną Górę. Można je składać w miejscach zapisu.

Informacje pielgrzymkowe dostępne są na stronach parafii www.legnica.franciszkanie.pl oraz www.facebook.com/Franciszkanie.Legnica, a także na stronie pielgrzymki legnickiej www.pielgrzymkalegnicka.gosc.pl.

Kontakt w sprawie pielgrzymki:

Przewodnik gr. 10 –  O. Bronisław Staworowski, przewodnik gr. 10,

kom. 603 757 139, e-mail: b.staworowski@franciszkanie.pl www.legnica.franciszkanie.pl

Adres do korespondencji:

Piesza Pielgrzymka Legnicka Grupa 10
Parafia św. Jana Chrzciciela
Ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1, 59-220 Legnica

 

                                                        

Brak możliwości komentowania.