Na Jasną Górę

XXX Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę

Podstawowe Informacje

Czas: 30 lipca – 8 sierpnia 2022.

Koszt: 140 zł / osobę

Rodzina: 280 zł / 3 osoby, każda następna 70 zł

Dzieci do lat 3 bezpłatnie

Możliwe dotacje po uzgodnieniu z o. przewodnikiem.

Opłata zawiera: koszty organizacyjne (transport bagaży, toalety, koszty służb pielgrzymkowych), ubezpieczenie i Pakiet Pielgrzyma (książeczka, znaczek, identyfikator, smycz).

Szczególnie do naszej radosnej franciszkańskiej szarej „10” zapraszamy młodzież, dorosłych i rodziny z dziećmi. Grupa od lat prowadzona jest przez franciszkanów z Parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

Warunki uczestnictwa: akceptacja regulaminu, wypełnienie i podpisanie Karty pielgrzyma i wpłata należności.

W razie niemożności pójścia na całą Pielgrzymkę można iść krócej. Opłata 14 zł / dzień / osobę.

Wyposażenie dodatkowe: koszulka z nadrukiem 25 zł, chusta z nadrukiem 15 zł

Przedszkole pielgrzymkowe: każdego dnia na jednym etapie dzieci w wieku 5-11 lat będą miały zajęcia stacjonarne w miejscu odpoczynku. Zgłoszenia dzieci należy kierować do przewodnika do dnia 8 lipca.

Zapisy: w zakrystii (codziennie przed i po Mszy św.) oraz sklepiku parafialnym (pon.-pt. 8.30 – 16.00, sob. 8.30-12.00). Podczas zapisu należy wypełnić i złożyć Kartę uczestnictwa wraz z opłatą.

Karty uczestnictwa można również pobrać klikając na link PPL 2022 – Karta uczestnictwa i złożyć w zakrystii lub sklepiku w kościele św. Jana Chrzciciel w Legnicy, a także w innych miejscach, gdzie prowadzone są zapisy. Kartę należy wydrukować dwustronnie, wypełnić pismem drukowanym, podpisać i złożyć w oryginale (można również przesłać pocztą). Karty przesłane internetowo nie będą honorowane.

Wyposażenie Pielgrzyma

Torba/plecak do transportu wszystkich rzeczy oraz plecak na dzienną wędrówkę, namiot, karimata, śpiwór. Odzież: płaszcz/kurtka p. deszczowa, ciepła bluza/sweter, spodnie długie 2x (Panie: sukienka, spódnica lub spodnie za kolana, Panowie: spodnie za kolana), bielizna osobista / skarpety (tyle sztuk ile jest dni pielgrzymki + 1 sztuka), koszulki z rękawami, nakrycie głowy, buty rozchodzone na trasę i na odpoczynek na noclegu / klapki pod prysznic, piżama/dres (na nocleg). Toaleta: 2 ręczniki, mydło, przybory toaletowe, plastikowa miska, papier toaletowy 2x. Leki: przepisane przez lekarza, przeciwbólowe, wapno, witaminy, plastry, talk, przyrząd do przebijania pęcherzy, krem z filtrem UV, coś na komary. Inne: różaniec, kartki, długopis, drobne pieniądze, nóż, łyżka, kubek, butelka/termos na napoje. Jedzenie na każdy dzień: konserwy (mięsne, rybne), tabletki musujące, kawa/herbata, suszone owoce. Wszystko pakujemy w worki foliowe. Bagaż (torba, namiot, śpiwór, karimata) podpisujemy: nazwisko, grupa, parafia.

Inne: koszulka z nadrukiem 25 zł, książeczka pielgrzyma 10 zł, znaczek 3 zł, smycz 5 zł.

Pielgrzymowanie duchowe

Zachęcamy również do uczestnictwa duchowego w pielgrzymce. Zachęta kierowana jest do wszystkich osób, które nie mogą pielgrzymować osobiście, a chciałyby wpierać pielgrzymów modlitewnie i materialnie. Zeszyty Pielgrzyma Duchowego będą dostępne w późniejszym terminie.

Modlitewne intencje pielgrzymkowe – będą odczytane i omodlone podczas pielgrzymki oraz zawiezione na Jasną Górę. Można je składać w miejscach zapisu.

Informacje pielgrzymkowe dostępne są na stronach parafii www.legnica.franciszkanie.pl oraz www.facebook.com/Franciszkanie.Legnica, a także na stronie pielgrzymki legnickiej www.pielgrzymkalegnicka.gosc.pl.

Kontakt w sprawie pielgrzymki:

Przewodnik gr. 10 –  O. Bronisław Staworowski, przewodnik gr. 10,

kom. 603 757 139, e-mail: b.staworowski@franciszkanie.pl www.legnica.franciszkanie.pl

Adres do korespondencji:

Piesza Pielgrzymka Legnicka Grupa 10
Parafia św. Jana Chrzciciela
Ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1, 59-220 Legnica

 

                                                        

Brak możliwości komentowania.