Do Legnickiego Pola

Nocna Pielgrzymka do Legnickiego Pola

Piesze Pielgrzymki Pokutno-Błagalne do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu odbywają się nieprzerwanie od 2000 roku. Od kwietnia do listopada wierni, nie tylko z legnickich parafii, gromadzą się w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 21.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Pielgrzymkę rozpoczynamy Apelem Jasnogórskim, po czym sprawowana jest Msza św. Następnie podczas nabożeństwa pierwszo-sobotniego powierzamy Niepokalanej wszystkich obecnych i ich rodziny, całe miasto, Ojczyznę i świat, a także zawierzamy Maryi cały trud pielgrzymowania.

Pielgrzymkowy trud i wyrzeczenie, post i modlitwa, potrzebne są nam do przeciwstawienia się i zwyciężania nad złem i złymi mocami.

Forma modlitwy proponowana przez Maryjną Wspólnotę Modlitewną pozwala na dobrowolne ofiarowanie siebie Bogu w wybranej intencji, aby to On zapoczątkował i przeprowadził szeroko rozumiane dzieło uzdrowienia.

Na uwagę zasługuje z pewnością nocna pora modlitwy. Pielgrzymi dobrowolnie rezygnując ze snu, stają się miłą dla Boga wonią. Czynią bezinteresowny dar z siebie, a wyrzeczenie to składają w ofierze Bogu Ojcu za tych, których zamknąć pragną w Jego Miłosiernym Sercu. Wstawiają się więc w ten sposób za innymi, szczególnie za bliskimi, miastem, za Ojczyzną i światem. Podobnie, jak Jezus z nastaniem wieczoru, wychodził niejednokrotnie na miejsce odosobnione i całą noc spędzał na modlitwie do Ojca, aby od rana promieniować uzdrawiającą mocą.

Po Mszy św. i nabożeństwie pierwszo-sobotnim przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, wychodzimy na ulice miasta i z modlitwą do Ducha Świętego zmierzamy ku kościołowi Najświętszego Serca Pana Jezusa, by stamtąd wyruszyć do kościoła św. Michała Archanioła w Koskowicach, Pokonując kolejne etapy odmawiamy Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, rozważamy Mękę Pana Jezusa, wsłuchujemy się w konferencje o. przewodnika i świadectwa Pątników. W Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu, pielgrzymi kłaniają się Jezusowi prosząc słowami Modlitwy o odnowę moralną narodu. Po niej następuje Eucharystia, sprawowana w głównych intencjach Pielgrzymów. Błogosławieństwo kapłana kończy czas wspólnej modlitwy, a zamawiany każdorazowo autobus ok. godz. 5.00 zabiera wszystkich, wysadzając na głównych przystankach Legnicy.

Najbliższe terminy pielgrzymek:

  • 7 sierpnia
  • 4 września
  • 2 października
  • 6 listopada

Zapraszamy, dołącz do nas.

Więcej informacji na:

http://wspolnotamaryjna.pl

e-mail: b.staworowski@franciszkanie.pl

tel. 76 72 44 87, kom. 603 757 139

 

Brak możliwości komentowania.