Schola młodzieżowa

Schola Młodzieżowa

choir-303302_1280

Schola młodzieżowa istnieje w naszej parafii od zawsze. Na przestrzeni lat zmieniali się jej opiekunowie oraz skład, jednak duch rozśpiewanej młodzieży pozostał do dziś. Nasza schola jest zróżnicowana wiekowo, są zarówno studenci jak i gimnazjaliści, a nawet uczniowie szkół podstawowych.Nasze spotkania ubogacamy nie tylko śpiewem, ale i modlitwą Liturgii Godzin oraz spotkaniami przy wspólnym stole.

Każdy z nas nosi w sobie diament. Wystarczy go odkryć i pielęgnować. Wystarczy odrobina chęci i nieco więcej pracy. Oprócz prób i udziału w niedzielnej Mszy św. młodzieżowej o godzinie 10.00 w kościele, schola angażuje się w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum Paschalnego i świąt Bożego Narodzenia razem z chórem parafialnym prowadzonym przez Pana organistę. Wykonuje koncert pastorałek i kolęd przeplatanych odrobiną poezji przed Pasterką oraz śpiewa kolędy podczas wigilii dla samotnych, prowadzi śpiew podczas adoracji. 

Celem udziału w pracy Scholi Młodzieżowej jest pogłębianie wiary, wspólne wyjazdy, kształcenie emisji głosu, zachęcanie innych do śpiewu oraz udział w jubileuszu pięćdziesięciolecia naszej parafii, bo DOBRZE JEST BYĆ BLISKO PANA, jak głosi napis nad wejściem do naszej świątyni. 

Opiekunem scholi jest o. Zdzisław Tamioła, a prowadzącym Pan Jacek Woźniak, nasz organista.

Próby odbywają się w piątki o godz. 19.15 w sali nr 1.

 

Brak możliwości komentowania.