Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodych

W XIII w. na cząstce ziemi pod Asyżem św. Franciszek obudował, zrujnowaną wtedy, kapliczkę pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej i dał jej nazwę Porcjunkula (łac. portiuncula, mała cząsteczka, skrawek gruntu). Było to nie tylko godne pochwały dzieło materialne, ale przede wszystkim kolebka wielkiego dzieła duchowego, które trwa po dzień dzisiejszy.

My także jesteśmy częścią tego dzieła, grupą młodzieżowo–studencką, która poprzez czas spędzany razem, wymianę doświadczeń, wspólną modlitwę, a także zabawę, chce odbudowywać wciąż na nowo ruiny swojego życia, opierając się na wartościach chrześcijańskich i franciszkańskich. Jeśli chcesz zostać częścią naszej cząsteczki – nie zwlekaj i dołącz do nas!  Każdy z nas jest inny. Często po różnych doświadczeniach życiowych, bliskich i dalekich od Boga. Jest w tym pewien fenomen, którego wiara nie pozwala nazwać „przypadkiem”. To dobrze. Tak możemy więcej zrobić.

Nasza działalność nawiązuje do Duszpasterstwa Akademickiego i Młodzieży Pracującej TRANSITUS oraz Franciszkańskiego Duszpasterstwa Młodych „KAJAK” działających wcześniej przy naszej parafii.

Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 19.30 w Piwnicy św. Franciszka. Wcześniej o godz. 18.30 czynnie uczestniczymy w Mszy św. niedzielnej włączając się w posługę lektorską.

Program spotkań:

I niedziela m-ca – zaproszony gość lub konferencja

II niedziela m-ca – rozważania biblijne

III niedziela m-ca – adoracja / uwielbienie

IV i V niedziela m-ca – ad libitum

każde spotkanie kończy się agapą.

Możliwe są również indywidulane spotkania z duszpasterzem

Zapraszamy!

 

Kontakt / Informacje bieżące:

https://www.facebook.com/FDM.legnica

Bronisław Staworowski, kom. 603 757 139, e-mail: b.staworowski@franciszkanie.pl

 

 

 

Brak możliwości komentowania.